Współżycie podczas dni płodnych z użyciem globulek Patentex a ryzyko ciąży związane z preejakulatem

Witam, mam drobne pytanie - współżyłam ze swoim partnerem w czasie dni płodnych, był to stosunek przerywany połączony z globulkami Patentex -oval. Wytrysk był poza pochwą, jednak zstanawia mnie fakt preejakulatu - kochaliśmy się dość długo więc z pewnością się pojawił. Czy jest możliwość zajścia w ciążę, ponieważ są różne opinie na ten temat? Nie ukrywam, że jeśli byłabym w ciązy nic by się nie stało, jednak chciałam uzupełnić swoją wiedzę na ten temat. Pozdrawiam M.

Lek. Katarzyna Szymczak

Istnienie możliwość ciąży, w preejakulacie także znajdują się plemniki.
Pozdrawiam