Wybó znieczulenia przy plombowaniu

Mam pytanie nt znieczulenia zwykłego do plomby, czy one są różne? Są lepsze i gorsze? dawno temu 1 znieczulenie dało mi objaw bolesnych skurczy żwacza, jakie mam do dziś. Ostatnie znieczulenie -też czuję od piątku lekki ból. Co jest grane? Iść z tym do lekarza, czy przeczekać? Czy lekarz mógł zastosować lipne znieczulenie, które daje takie objawy? które jest tanie i daje skutki uboczne? Co z tym zrobić? Dziękuję za poradę z góry.

Witam, bardzo rozsądna decyzja. Zęby są dużym atutem człowieka, szczególnie tak młodego jak Pan. Warto o nie zadbać, żeby służyły długie lata. Proszę zgłosić się do gabinetu, skonsultować z lekarzem, czy zęby trzeba usunąć, bo powiem Panu szczerze, że w dzisiejszych czasach usunięcie to na prawdę już ostateczność. Życzę wytrwałości w postanowieniu i pozdrawiam.

Witam, od razu chcę przeprosić, za moją pierwszą odpowiedź, ponieważ, niestety, pomyliłam się i nie była ona adresowana do Pana. Wracając do Pana pytania, obecnie stosuje się głównie artykainę, czasami lignocainę lub mepiwakainę jak są wskazania np : uczulenie. Jeżeli podane zostanie znieczulenie bardzo bardzo blisko nerwu wtedy może dojść do podrażnienia i objawiać się to może tak jak u Pana skurczem mięśni. Problem występuje głównie podczas podawania znieczulenia przewodowego. Proszę zgłosić się do gabinetu na kontrolę i lekarz oceni czy potrzebna jest interwencja czy nie. Pozdrawiam