Wybór antykoncepcji na pierwszy raz

Witam :) Mam 18 lat. Ostatnio duzo mysle ze swoich chłopakiem o swoim 'pierwszym razie'. Myslałam o antykoncepcji , a dokładniej o tabletkach. Jestem juz umówiona z lekarzem - ginekologiem. Boje się jednak nie badań, tylko tego co powie mi lekarz. Boje sie,że moze mi odradzic ze względu na wiek. Moze to uznac za zbyt wczesne. Do tego wszystkiego dochodzi też fakt, ze mam cukrzyce i wiem ,że nie wszystkie tabletki będą dla mnie odpowiednie. Jak moze wyglądac ta wizyta ? prosze o jakąs rade.

To, że myśli Pani o prokreacji w sposób odpowiedzialny, przed inicjacją - tylko dobrze świadczy o Pani odpowiedzialności.
Spora część młodych pań wchodzących w życie seksualne myśli o tym dopiero "po".
Jeśli lekarz ginekolog podejdzie do Pani problemu nie dość uważnie, nie zbierając dokładnie wywiadu o chorobach - powinno być argumentaem za wyborem innego lekarza.
Mam jednak nadzieję, że wizyta będzie udana. Pozdrawiam. JW, Poznań.