Wybudzenia ze snu u dwulatki

witam moja corka ma 2 latka i nadal budzi sie w nocy nie jest glodna gdy ja przyytule i pojde do niej do pokoju i poloze sie znia to spi do rana dodam ze spi u nas w sypialni w lozeczku i dopiero jak sie obudzi to sie przenosimy podaje jej atarax ale nic nie daje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dzieci w tym wieku budzą się, ponieważ mają potrzebę bliskości, ciepła rodziców. Nie jest to powód żeby pacyfikować dziecko lekami uspakajającymi (przeznaczonymi do łagodzenia objawów w okresie pooperacyjnym i w premedykacji)!!! Sugeruję przeczytać podpunkt w ulotce leku dotyczący jego działań niepożądanych. Czy naprawdę uważa Pani, że warto narażać na nie dziecko i podawać lek bez wskazań medycznych?