Zaburzenia snu u 5-letniej dziewczyny

Witam. Parokrotnie zdarzyla mi sie taka oto nietypowa sytuacja: na wieczor kiedy moja 5 keynia corka usnie w pokoju po jakis 10 min. Przenosimy ja do jej pokoju. Zawsze przed polozeniem ide z nia do toalety zrobic siusiu. I zdarzylo sie pare razy ze sie tak jakby przebudzila i krzyczala w nieboglosy "mamusiu brzuszek mnie boli albo ze cos w buzi ma" wolajac mnie niepatrzy na mnie ale mnie mocno trzyma i tuli ale odnosze wrazenie ze jest nieobecna jak by jeszcze snila. Martwie sie bo to nie 1 raz

Dzień dobry. Jeżeli 10 minut po zaśnięciu przenosi Pani dziecko w inne miejsce to absolutnie odradzam włączanie je w jakiekolwiek czynności typu "siusiu", przebieranie itd. Jeżeli w ogóle jest potrzeba ingerencji w dopiero co rozpoczętą fazę snu, to powinna odbyć się jak najmniej inwazyjnie. Przenosimy dziecko, ale nie budzimy. Z całą pewnością nie w początkowej części czyli bezpośrednio po zaśnięciu. Pięcioletnia dziewczynka raczej zasygnalizuje potrzebę skorzystania z toalety. Zwłaszcza jeśli odpowiednio wypocznie podczas snu, nieprzerywanego. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/