Wyczuwalne węzły nadobojczykowe i utrata 7kg a konieczność wizyty u onkologa

Witam w zeszlym roku byłam pacjentka chirurga onkologa z powodu powiekszonych węzłów chlonnych szyi i żuchwy pozapalnych,ostatnie usg wykazało że się zmniejszyły(badanie w marcu 2015)pan doktor stwierdził że nie musze być już jego pacjentka ale teraz wyczuwam też węzły nadobojczykowe,schudlam bez powodu 7kg,morfologia i mocz w porządku.Czy mam powody do obaw,czy powinnam ponownie zgłosić się do onkologa?

W pierwszej kolejności należy wykonać USG i określić charakter węzłów. Odczynowe nie wymagają konsultacji onkologa, patologiczne, bezechowe tak. Onkolog nie zajmuje się leczeniem wszystkich chorób.