Wyczuwalny guzek w podbrzuszu a przepuklina

Witam. Wyczuwam w podbrzuszu (bardziej z prawej strony) guzka. Jakieś dwa lata temu trafiłam do chirurga i stwierdził, że to przepuklina, OStatnio odczuwałam w tym miejscu ból i znowu udałam się do chirurga, ale stwierdził, żeto na pewno nie przepuklina. Przy tym odczuwam ból pachwiny. Mam 30 lat Czekam na kolposkopie. Może Pan coś na tej podstawie stwierdzić??

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

niestety bez badania nie jest możliwe stwierdzenie jaki charakter ma ten guzek. może to być przepuklina, może być guzek w tkance podskórnej ( np. tłuszczak lub włókniak) który uciskając na przebiegający obok nerw powoduje dolegliwości bólowe.
Proponowałabym zrobienie USG tej zmiany.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko