Wydolność płuc w stanie normalnym, ograniczona jest do 30-40%

Kobieta, lat 47 ma stwierdzona 25lat temu astmę oskrzelową. Wsk FEV1 po 1-ym badaniu spirometr wynosi 0,82 a po zażyciu czterech dawek ventilon i powtorzeniu bad. podnosi się do 1,05. Niestety mimo codz. przyjm. wszystkich zalec. leków wydolność płuc w stanie normalnym ograniczona jest do 30-40%. W trakcie napadów kaszlu jest jeszcze gorzej - z tych względów jest na rencie od 8 lat. Czy medycyna może to wyleczyć zamiast leczyć, tak by kobieta mogła wrócić do pracy i normalnego życia????

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wyniki przytoczonych należy uznać za prawidłowe. Trudno bez zbadania oraz oceny wszystkich badań dodatkowych ocenić przyczynę złego stanu ogólnego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty pulmonologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.