Wydzielina w gardle i flegma w ciąży

Witam...na początku ciąży przeszłam przeziębienie i lekkie zatoki teraz jestem juz w 6 miesiącu a ciągle mi odchodzą flegmy z gardła musze je często odksztuszac co czasem prowadzi do wymiotów poza tym mam ciągle gęsta ślinę która musze często wypluwac. ..chciałbym się zapytać czy to normalne? Bo bardzo męczące Dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Nie jest to normalne i może świadczyć o przewlekłym zapaleniu zatok. Trudno mi powiedzieć coś więcej bez możliwości badania i uszczegółowienia wywiadu lekarskiego. Na pewno dla Pani komfortu warto skonsultować się z lekarzem.