Wydzielina z rany

Witam! Chodzi o moją ciocię. Ponad rok temu ztwierdzono u niej raka piersi, przszła operację usunięcia piersi i węzółw chłonnych. Po operacji, naświetlania i chemia. Minął ponad rok po operacji (30 maja 2008) i taraz z tej blizny zowu coś się sączy. Jak można jej pomóc, czy to nawrót raka. Proszę o pomoc!

ponad rok temu

Szanowna Pani, sączenie z blizny pooperacyjnej nie musi oznaczać
nawrotu nowotworu. Na pytanie czy mamy do czynienia ze wznową może
odpowiedzieć jedynie ocena prowadzącego onkologa, na podstawie badania
lekarskiego i badań dodatkowych (USG itp.) Radzę, aby Ciocię nakłonić do jak
najszybszej wizyty u specjalisty, tylko dzięki temu będzie wiadomo co jest
przyczyną wycieku i jak z tym postępować.