Wykluczenie ciąży i odstawienie tabletek

Witam, jestem za granicą i mam problemy z dostaniem się do lekarza. Proszę o odpowiedź na dwa pytania. Czy badanie beta-hcg z krwi wykonane 3 tygodnie po stosunku z wynikiem zerowym oraz test ciążowy płytkowy z moczu porannego wykonany 5 tygodni po tym stosunku – negatywny, pozwalają na 100% wykluczyć ciążę? I drugie pytanie – czy odstawienie tabletek antykoncepcyjnych po 10 tabletce (biorę tabletki od kilku miesięcy), czyli niedługo po ostatnim krwawieniu z odstawienia, jest szkodliwe dla organizmu, czy może powinnam skończyć całe opakowanie, poczekać na krwawienie z odstawienia i nie zaczynać nowego opakowania? Tabletki chcę odstawić, ponieważ bardzo źle się po nich czuję. Zanim zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne miałam problemy z przerastaniem endometrium i krwotoki tym spowodowane, stąd moje obawy, czy ponownie nie rozreguluję sobie cyklu. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Test z krwi (badanie stężenia betaHCG) daje wynik pozytywny już po 7-8 dniach od zapłodnienia. Test z moczu może natomiast wyjść pozytywny ok. 2 tygodnie od zapłodnienia. Tak więc szansa, że jest Pani jednak w ciąży, mimo negatywnych wyników obu testów, jest niebywale mała. Tabletki natomiast najlepiej odstawić po zakończeniu opakowania, nie w jego środku.

Pozdrawiam serdecznie!