Wykrycie guza na prawym płacie tarczycy

Witam, mam guza wielkości 1,5 cm na tarczycy prawy płat , prawy płat powiększony. Bylam endokrynologa mialam robione USG i scyntygrafie Doktor stwierdziła, ze guz jak to nazwała zareagował, ale nie jest ciepły ani zimny.Badania z krwi Tsh ,T3 , T4 w normie. Zalecila kontrole w listopadzie . Czytałam ze przy guzach większych niz 1cm trzeba zrobic biopsje. Nie wiem czy cos robic , czy czekac... Dodam, ze w ciągu 3 mc mialam robiony rezonans glowy i kręgosłupa szyjnego i oraz tomografie zatok.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czy w w/w badaniach radiolog oceniał także zmiany w tarczycy? proszę przytoczyć opisy powyższych badań (lub ich fragmenty dotyczące gruczołu tarczowego). Jeśli zmiana nie ma niepokojącego wyglądu w bad. USG i scyntygrafii można zalecić półroczną obserwację. Jeśli w tym czasie dojdzie do powiększenia guzka, wtedy jak najbardziej należy podjąć kolejne kroki diagnostyczne, czyli biopsję cienkoigłową i ocenę histopatologiczną pobranego preparatu.