Wykrycie torbieli w badaniu ginekologicznym

Dzień dobry, w trakcie wizyty u ginekologa w powodu bólu podbrzusza podczas badania wykryto u mnie torbile, dostałam Luteine 100mgx1 p.v. przez 8 dni od 15 dnia cyklu( ból zmniejszył się). W 21 dniu cylku miałam USG co potwierdziło torbiel krwotoczną 5x6 cm. Bardzo się niepokoje lekarz kazał przeczekać 1 lub 2 cykle i powtorzyc USG. Obecnie jestem w 23 dniu cyklu i nie wiem kiedy powtórzyć USG czy jest szansa, ze ona samoistnie sie wchlonie. Bardzo mnie martwi jej wielkosc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję po zakończonym krwawieniu z tego cyklu udać się ponownie do lekarza ginekologa. Po ponownym badaniu i wykonaniu USG będzie można coś więcej powiedzieć.