Wykrycie trisomii w 23. tygodniu ciąży

Witam, mam 24 lata,tydzien temu mialam wywolywany poród w 23 tyg ciązy ze wzgledu na bardzo złe wyniki z Usg i amniopunkcji. Wykryto trisomie 21 i bardzo powazne wady serca, lekarze nie dawali rzadnych szans na przezycie dla synka. Byla to moja druga ciąza, pierwsza zakonczyla sie samoistnym poronieniem w 8 tyg. Bardzo pragniemy miec dziecko , kiedy mozna zaczac sie starac i jakie badania powinnismy wykonac przed kolejna ciaza?czy mamy szanse na zdrowego maluszka?Bardzo prosze o odpowiedz.

Renata GrzechociĹska

Proponuję odczekać 6 miesięcy. Należy zacząć się zastanawiać nad diagnostyką genetyczną. Proszę udać się do ginekologa, który pokieruje odpowiednim postępowaniem.