Wymaz z gardła i przewlekłe zapalenie migdałków

Wymaz z gardła - gronkowiec złocisty oporny na penicylinę, wrażliwy na inne antybiotyki. Rozpoznanie przewlekłe zapalenie migdałków. Wykonano tonsillectomię. Przed i po zabiegu podaję się mi Amoksiklav. Tydzień po zauważyłem, że lewa strona gorzej się goi i powstała boląca grudka na łuku gdzie był migdałek, prawa strona prawie zagojona. Czy antybiotyk dobrano poprawnie?(Jest z przecież z grupy penicylin). Czy ta grudka to może być ropień?

ta grudka to pewnie fragment pozostawionego migdałka. Gronkowiec oporny na zwykłe penicilliny z reguły jest wrażliwy na penicilliny betalaktamowe jaką jest amoksiklav.