Wymaz z gardła wyrażający gronkowca zlocistego

Wymaz z gardła wyrażał gronkowca zlocistego podobnego na penicyline. A przy tonsillectomi i po niej daje mi się Amoksiklav, który jest z grupy penicylin. Teraz wyszedłem ze szpitala i mam go dalej brać. Czy poprawniej mi przepisany antybiotyk?

Witam. Amoksiklav jest penicyliną o rozszerzonym spektrum substratowym. Proszę przyjmować antybiotyk zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.