Wymiotowałam po alkoholu - czy tabletki antykoncepcyjne zachowały skuteczność?

Wczoraj o 17.40 wzięłam tabletki antykoncepcyjne. O godzinie 1. wymiotowałam po alkoholu. Czy antykoncepcja została zachowana w 100%?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Po takim czasie tabletki nie powinno być już w żołądku, więc działanie antykoncepcyjne najprawdopodobniej jest pełne.