Wymioty 4 godziny po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej a dodatkowa tabletka

Witam, 4 godziny po połknięciu tabletki antykoncepcyjnej wymiotowałam. Czy musze przyjać dodatkową tabletkę (z następnego dnia)?Dodam,że "zapasowych" nie posiadam... Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie czas wchłaniania się tabletki hormonalnej wynosi około 3-4 godzin. Dla bezpieczeństwa powinna Pani jednak zażyć dodatkową tabletkę.