Wymioty i zażycie dodatkowej tabletki antykoncepcyjnej dwa dni z rzędu

Witam, ze względu ba grypę żołądkową przez dwa dni z rzędu (wymioty około 3 godziny po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej) musiałam zażyć drugą tabletkę z zapasowego blistra. Po przyjęciu drugiej tabletki wymioty nie miały już miejsca. Jednak zastanawia mnie, czy w takim wypadku skuteczność antykoncepcji jest zachowana? I czy fakt, że taka sytuacja miała miejsce dwa dni z rzędu mógł rozregulować moją gospodarkę hormonalną? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Nawet jeśli taka sytuacja miała miejsce dwa dni po kolei, nie ma to negatywnego wpływu na Pani gospodarkę hormonalną. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.