Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty jako reakcja na stres u dziecka

Witam Moj syn na sters reaguje wymiotami np.boi sie duzej ilosci ludzi,wjazdu autem na myjnie,albo budzi sie w nocy wymiotuje i mowi ze sie boi...nie wiem jak postepowac z synem.Nadmienie ,ze niebawem bede leciala samolotem sama z dzieckiem i nie wiem jaka bedzie jego reakcja..
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Kładź się spać wcześniej, a unikniesz depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak godzina snu może wpłynąć na jej rozwój.

Warto skonsultować się z pediatrą i zrobić podstawowe badania, które wyklucza inna niż stresowa genezę zaburzeń. Jeśli stres i zaburzenia ze strony układu pokarmowego pojawiają się często i utrudniają Wam funkcjonowanie w sytuacjach społecznych, warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym, który pomoże poradzić sobie z trudnościami.
W przygotowaniu malca do lotu, warto mu dokładnie opowiedzieć, co się będzie działo, pokazać filmiki z poczekalni i samego lotu, powiedzieć o fajnych aspektach takiego podróżowania, pobawić się z dzieckiem np w misia, który ma lecieć samolotem itp, to da maluszkowi także szanse opowiedzieć w jakich momentach miś się boi, co go przeraża itp. Warto w tym momentach zachęcać dziecko i pytać, co by pomogło zabawce itp Dobrze jest zaakceptować wszystkie uczucia dziecka z tym związane (Mówienie "nie ma się czego bać" dziecku często nie pomaga. Lepiej wówczas powiedzieć, "rozumiem, ze się boisz, ale musimy to zrobić, bo.." a także opowiedzenie jak samemu się pierwszy raz leciało, o swoich uczuciach, także o strachu i tym jak sobie z nim mama poradziła, może przynieść efekt).

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Myślę, że może Pani się przygotować znając jego efekty zachowawcze przy stresie. Proszę skonsultować się z lekarzem (najlepiej psychiatra) aby wspomógł proces lotu za pomocą odpowiedniego leku. Natomiast pracę nad stresem powinno dziecko rozpocząć z psychologiem dziecięcym lub pedagogiem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy