Wynik ALT u 44-latki

Witam, zrobiłam badania laboratoryjne. Wynik ALT mam 49 co on wskazuje i jakie mogą być przyczyny złego wyniku? Co robić aby go poprawić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik aż tak bardzo nie odbiega od normy. ALT jest enzymem wątrobowym, przyczyn jego wzrostu może być wiele, m.in. przyjmowanie leków np. antykoncepcyjnych, statyn, choroby wątroby, nadużywanie alkoholu, itd.Nie podała Pani przyczyny wykonania badania, ani swoich objawów, dlatego niewiele można powiedzieć na podstawie samego wyniku. Najlepiej proszę zgłosić się do lekarza zlecającego wykonanie badania.
Pozdrawiam