Wynik badań ANA pod kątem reumatologii

Proszę zinterpretować wyniki moich badań ANA(P/C.Jądrowe) - wynik dodatni>=1,5 Robiłam badania pod kątem reumatologii.Jestem bardzo niespokojna, czekam na wizytę u reumatologa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wyniku badania nie można interpretować bez możliwości wykonania badania lekarskiego i dostępu do pozostałych wyników badań. Podwyższone miano przeciwciał może być obecne przy wielu chorobach reumatycznych, samo w sobie nie upoważnia jednak do rozpoznania jakiejkolwiek z nich.