Wynik badania EKG i dodatkowy skurcz komorowy serca

Witam. Co oznacza wynik badania EKG: obecny pojedynczy skurcz dodatkowy komorowy serca? Po wizycie u kardiologa nie zapisał mi narazie (jak powiedział) żadnych leków ani nie powiedział czy mi coś jest, czy nie jest. Także wyszedłem z gabinetu bez żadnej informacji o wyniku. I tu moje pytanie: czy powinienem sie udać do lekarza, czy to może być coś poważnego? Czy czekać aż coś się z tego "urodzi" i dopiero wtedy łykać tabletki?

Dodatkowe, pojedyncze pobudzenia komorowe zdarzają się od czasu do czasu każdemu. Nie sądzę jednak, żeby tylko z tego powodu, został Pan wysłany do kardiologa, więc sugeruję trzymać się jego zaleceń.