Wynik badania ginekologicznego a konieczność usuwania macicy

Witam. mam pytanie .macica o wym 11,8/8,44cm o niejednorodnej echogeniczności.Endometrium 0,878cm przesunięte przez mięśniak.Na ścianie prawej i w dnie zmiana o wym 9,24 na 9,4cm mogąca odp . myoma. jajnik lewy 3,73/2,83 cm prawy 4,02 /2,25 .Czy muszę mieć koniecznie usuwaną macice czy są jakieś inne sposoby leczenia .mam 43lata

Aleksander Ropielewski

Usunięcie macicy wydaje się być najwłaściwszym rozwiązaniem, jednak proszę skontaktować się z ginekologiem, który na podstawie informacji o Pani stanie zdrowia i sytuacji klinicznej udzieli jednoznacznej odpowiedzi.