Jak zinterpretować wynik badania ginekologicznego?

Jak mozna zinterpretowac nastepujace wyniki badania usg: trzon macicy 30x28x36 mm, endometrium atroficzne grubosci 2 mm, szyja dl. okolo 45 mm, jajnik prawy o wym. 37x21x20 mm o budowie PCO, jajnik lewy 31x18x19 mm o budowie PCO. Wiek 21 lat, dodam, ze badanie wykonano dzien przed "spozniona" miesiaczka, cykl trwal 84 dni. Miesiaczki zaczely sie przed 16 r. z., czesto byly nieregularne, ok. 18 r. z. w "te dni" oprocz bolu brzucha, plecow i piersi pojawilo sie klucie w drogach rodnych.

Aleksander Ropielewski

Wynik badania wskazuje na występowanie licznych cyst w jajnikach. Bez połączenia z obrazem klinicznym nie mogę jednoznacznie zinterpretować badania. Można tylko podejrzewać zwiększone ryzyko wystąpienia zespołu policystycznych jajników. Pozostały opis badania to fizjologia.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski