Wynik badania Holter EKG u 68-latki

Moje badanie holterem: liczne artefakty, śr.częstość rytmu-63 ,,min.-43, maks.-95 ,pauz dł.-0, pobudzen komorowych 2389 ,bigemnii komorowych-7, pobudzen nadkomorowych -459, migotanie/trzepanie przedsionków -0 .Proszę o wyjaśnienie.

WItam,

Okreslenie "liczne artefakty" oznacza, ze badanie technicznie zostalo kiepsko zarejestrowane - moze to wina elektrod (ich umieszczenia) lub manipulowania w okolicy elektrod, kabli w trakcie zapisu holterowskiego. Najlepiej jest wykonac badanie jeszcze raz.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga