Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik Holter EKG u 68-letniej osoby

Witam! moje wyniki Holtera EKG,czy mam się martwić? średnia częstość rytmu - 63 , minimalna częstość rytmu - 43 , maksymalna częstość rytmu - 95 ,pauz dłuższych od 2,5s. - 0 ,pobudzeń komorowych zarejestrowano - 2389 , w tym 0.V-Tach i 0 par,bigemnii komorowych- 7 ,trigemnii komorowych - 0 ,pobudzeń nadkomorowych-459 , w tym 0 SV-tach ,bigemniinadkomorowych - 0 i trigemnii nadkomorowych -0 , łącznie migotanie,trzepotanie przedsionków- 0 ,epizody ST łącznie minut - 0.
KOBIETA, 68 LAT ponad rok temu

Czym różni się EKG od Holtera EKG?

EKG i holter EKG to badania serca. Czym się charakteryzują? Jakie są różnice między nimi? Na ten temat wypowiada się specjalista - kardiolog dr Piotr Gryglas.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza kierującego na badanie. Ogólnie sam wynik nie jest nieprawidłowy, uwagę zwraca jedynie wolna częstość akcji serca, ale interpretacja niemożliwa jest bez możliwości zbadania i dostępu do informacji o stanie zdrowia.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy