Wynik badania krwi i biliruiny

Miesiąc temu wynik ALT 80 a bilurbina była w normie (codziennie dwie lampki wina przez długi czas , czasami dużo większe ilości alkoholu). Przez miesiąc brałem esentiale forte 3 razy dziennie i ostropest plamisty i oczywiście bez alkoholu. Obecnie - bilirubina całkowita 1.86, Alt 44, HbsAg i anty HCV ujemne (Dzień przed badaniem krwi miałem spory wysiłek fizyczny i stres), USG wątroba jednorodna z umiarkowanym stłuszczeniem. Jakie wnioski nasuwają te wyniki.

Że ma pan "słabą" wątrobę i musi pan o nią szczególnie dbać. Stluszczenie to łagodna forma zwyrodnienia wątroby. Nie wymaga specjalnego leczenia. Powinien pan unikać alkoholu jak ognia okresowo brać leki osłonowe na wątrobę takie jak pan używał i robić sobie czasem próby watrobowe.