Wynik badania obciążenia glukozą i długość szyjki macicy w ciąży

witam czy jesli mój wynik obciazenia glukoza przed 20 tyg wynosił 6,6 a końcem 23( wg lekarza koniec 25 )wynosił 7,2 przy normie <7,7 to czy w póżniejszych tyg.ciąży może się znów zwiększyć ?czy moge sobie pozwolic na słodycze?i moje drugie pytanie czy 3 cm szyjka jest na tyle długa by wytrzymała do końca ciąży?proszę o odpowiedzi na moje pytania z góry dziękuję

Domyślam się, że podaje Pani wartości pi 2 godzinach. Jeśli tak to obydwa są w normie. Jeżeli nie ma w wywiadzie innych okoliczności zwiekszajacych ryzyko cukrzycy to na tym etapie obserwacja zostaje zakończona i nie będzie Pani poddana dalszym testom. W pewnych sytuacjach wykonuje się jeszcze dodatkowy test obciążenia glukozą między 30 a 32 tygodniem. Ewentualną decyzję podejmie Pani lekarz prowadzący ciążę.