Wynik badania poziomu prolaktyny w 24 dniu cyklu

Witam bardzo prosze o pomoc co może oznaczac wynik prolaktyny ( 24dc) -74,90 ng/ml staram sie o dziecko ... jakie są normy dla kobiet na początku ciązy ??Zgóry dziękuję za odpowiedz

Witam,
jeżeli nie jest Pani w ciąży to wynik jest za wysoki - norma do 25.
Może powodować zaburzenia cyklu i problemy z zajściem w ciążę.

W ciąży zaś stężenie prolaktyny wzrasta, ale nie ma określonych norm, może być i 3cyfrowe.

pozdrawiam