Wynik badania poziomu witaminy D u 33-latki

Witam ,czy moglaby mi pani pomoc w interpretacji wyniku badania Witamina D metabolit 25(OH) ,wynik mojego badania: 8,43 ng/ml a normy to Niedobór <10 ng/ml Poziom niewystarczający 10-30 ng/ml Poziom wystarczający 30-100 ng/ml.Czy w moim przypadku wystepuje niedobor?

Witam.

Tak. Wynik wskazuje na wymagający leczenia niedobór witaminy D.

Oznaczanie 25(OH)-D we krwi jest najlepszym badaniem określającym zawartość witaminy D w organizmie.