Wynik badania prenatalnego w 13 tygodniu ciąży

Mam 33 lata. Parę dni temu byłam na usg prenat. 13 tc CRL - 67,2mm Przezierność karku 2mm, przepływy prawidłowe i wszystko inne Ok. Niestety 2 lekarzy (dobrych) stwietrdziło brak kości nosowej- kość hypolastyczna. 7 marca mam amniopunkcję. Duzo szukałam na ten temat w necie, ale nie znalazłam takiego przypadku jak mój czyli, że stwierdzono tylko brak kości, cała reszta OK ?? Co o tym myślicie? znacie jakieś przypadki ze po amnio wynik był prawidłowy i wszystko było ok>? dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej istnieje taka szansa, że wynik amniopunkcji będzie prawidłowy. Póki co proszę się zatem nie niepokoić, tylko cierpliwie poczekać na badanie.