Wynik badania RTG klatki piersiowej kobiety 61-letniej

proszę o interpretacje wyniku RTG klatki piersiowej kobiety 61 lat po zawale : drobne zwłóknienia w szczycie lewym, wzmożony rysunek zrębu, sylwetka serca powiększona, przepona i kąty wolne

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

zdjęcie RTG należy oglądać razem ze starszym aby mieć porównanie co się zmieniło. Na podstawie jedynie opisu mogę Pani napisać, że zwłóknienia oraz wzmożony rysunek zrębu może wynikać z przebytych wcześniej infekcji. Powiększona sylwetka serca wskazuje na niewydolność. Kąty wolne oznacza, że nie ma tam płynu. Są to jednak tylko insynuacje, ostateczną interpretacje wyniku może dokonać lekarz zlecający badanie, który może dodatkowo zbadać pacjentkę.

Pozdrawiam.