Wynik badania RTG kręgosłupa krzyżowo-lędźwiowego

Mam wynik badania RTG Nazwa badania:zdjęcie kręgosłupa krzyżowo -lędźwiowego w dwóch rzutach. Opis badania: Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego na poziomie L4-L5 oraz L5-S1,pojedyncze osteofity na krawędziach przednio-bocznych trzonów.Moje pytanie -do kogo się udać po pomoc bo ból nie ustępuje i co to znaczy?

Opisywane zmiany zwyrodnieniowo - dyskopatyczne to częsta patologia odcinka lędźwiowo - krzyżowego kręgosłupa. Wskazana jest konsultacja neurologiczna lub ortopedyczna. W większości przypadków stosuje się leczenie zachowawcze.