Wynik badania TK kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego i spłycona lordoza
Witam mam 23 lata. Ostatnio miałam robione TK kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. W wynikach wyszła lordoza spłycona, w trzonach kręgów widoczne guzki Schmorla. W przestrzeni międzykręgowej L5/S1 wyszło okrężne uwypuklenie krążka m/k. Czy w takim przypadku będzie konieczny zabieg czy wystarczą leki i masaże? Pozdrawiam.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podany wynik nie wydaje się wskazywać na konieczność leczenia operacyjnego. Proszę jednak pamiętać, że decyzję o metodzie leczenia podejmuje się na podstawie pełnych danych klinicznych.
Witam serdecznie,
Decyduje o tym lekarz prowadzący. Najlepiej aby udała się Pani do lekarza kierującego na badanie lub neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam