Wynik badania TSH a niedoczynność tarczycy

Dzień dobry. Czy moje wyniki TSH -3,58 fT4-14,83 i FT3-4,9 mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy. Mam 41 lat i od wielu lat wypadają mi włosy. Obecnie na bokach skroni prześwituje mi do skóry głowy. Specjalista od włosów zalecił unormować hormony tarczycy. Przez rok schudłam tylko 10 kg mimo restrykcyjnej diety. Waga ani drgnie. Mam otyłość brzuszną i ważę 90 kg przy 161 cm . Depresja, wachania nastroju, zmeczenie, senność. Czy to od niedoczynności tarczycy?

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
na pewno konieczne będzie skonsultowanie tego z lekarzem psychiatrą. Zaburzenia endokrynologiczne mogą istotnie wpływać na nastrój i stan psychiczny. Dlatego poza opieką medyczną, regulacją poziomu hormonów wskazana jest również ocena kondycji psychicznej przez psychologa/psychoterapeutę. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl