Stany lękowe i stres a niedoczynność tarczycy

Dzień dobry, od 2 lat lecze sie na niedoczynnosc tarczycy, od pewnego czasu zaobserwowałam u siebie b. częste stany leku, stresu i zrezygnowania. Nic mi sie nie chce, nic mnie nie motywuje. Kompleksowe badania wyszły w normie. Czy to oznacza ze powinnam zgodzić sie do psychologa?

Dzień dobry!

Zaburzenia endokrynologiczne mogą istotnie wpływać na nastrój, stan psychiczny itp. Niekiedy jednak poza opieką medyczną, regulacją poziomu hormonów itp. konieczna jest również ocena kondycji psychicznej w kontakcie z psychoterapeutą. Być może skutecznym sposobem leczenia stanów lękowych i obniżonego nastroju okaże się psychoterapia.

Pozdrawiam!

witam,
niedoczynność tarczycy poza objawami somatycznymi daje również objawy psychiczne w postaci : uczucia zmęczenia, osłabienie, senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, stany depresyjne. Lęk o którym pani pisze jest połączony bardzo często z depresją.
Jeśli zażywa Pani leki wskazane przez lekarza, a stany opisane przez Panią nadal się utrzymują, to radzę udać się na konsultację do psychologa. Może poza chorobą są rzeczy, których niekoniecznie jest Pani świadoma, a pogarszają pani samopoczucie.

pozdrawiam serdecznie