Wynik badania USG Doppler kończyny dolnej

Poroszę o interpretacje badania usg doppler konczyny prawej dolnej.W zakresie konczyny dolnej prawej zyła udowa wspólna,udowa głęboka,podkolanowa,piszczelowe przednie piszczelowe tylne i śródmiesniowe drozne bez skrzeplin.Żyła piszczelowa tylna o wzmożonej rulonizacji krwi z tendencją do zlepów. Przepływy w żyłach fazowy,samoistny.Zastawki w odcinku podkolanowym niewydolne.W dolnej czesci uda,oeaz w gornej czesci podudzia widoczne poszerzone perforatory.

Wynik świadczy o niewydolności układu żylnego badanej kończyny dolnej. Jeśli z niewydolnością związane są dolegliwości i/lub występują żylaki zaleca się z reguły leczenie operacyjne. Najlepiej, aby w tym względzie wypowiedział się chirurg naczyniowy po bezpośrednim badaniu.