Wynik badania USG tarczycy a problemy z oddychaniem
witam. Zacytuje fragment wyniku usg tarczycy: " w tylnej czesci plata prawego, przytchawiczo widoczna jest zmiana o mniej regularnych kształtach, hiperechogenicznych brzegach, mniejszej echogenicznosci i cechach sladowego przepływu centralnego, jej wymiary to 6 x 5 x 5 mm." I teraz pytanie: Czy może to byc przyczyna moich trudnosci z oddychaniem? Od pewnego czasu odczuwam od czasu do czasu dusznosci i czuje sie przez to niedotleniona. Prosze o szybka odpowiedz.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam, jest to prawdopodobnie guzek tarczycy, jego wymiary są na tyle małe, że nie ma miożliwości uciskać na Pani drogi oddechowe, nie ma też w przytoczonym opisie o "ucisku lub zwężeniu tchawić", więc raczej nie jest to mechaniczna przyczyna. proponuję wybrac się na wizytę i ustalić szerszą diagnostykę zgłaszanych trudności z oddychzniem (może być conajmniej kilka powodów, trudno ustalić to korespondencyjnie). pozdr