Wynik badania wzroku 4-latki

Witam. Córka miała w przedszkolu badanie wzroku, ma prawie 4 lata, oto wyniki: VD : 12,0 mm CYL : - AVE SPH 0,00 CYL -0,50 AX 153 AVE SPH 0,00 CYL -0,75 AX 1 PD ; 54 Serdecznie proszę o wyjaśnienie tego wyniku a zwłaszcza ta wartość AX taka duża różnica. Czy to są normalne wyniki czy powinniśmy się skonsultować z okulistą. Dziękuję. Aneta

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety przedstawienie wyników w takiej formie nie wiele wnosi. Proponuję udać się do okulisty, razem z dzieckiem, aby można byłoby od razu wykonać badanie.