Wynik BHs w 30 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 30 tyg ciąży. Odebrałam wynik HBs jest dodatni:( Jestem przerażona co dalej. Jak wygląda leczenie po urodzeniu dziecka i jakie jest ryzyko że moje maleństwo się zarazi ode mnie? Wcześniej miałam robiony HCV i wynik jest ujemny. Mogłabym dowiedzieć się czym różnią się te 2 badania?

Dodatni Hbs nie wpływa na przebieg porodu, nie jest wskazaniem do cesarskiego cięcia. Podczas porodu personel musi jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż Pani krew stanowi potencjalne źródło zakażenia dla innych. Ponieważ istnieje ryzyko przeniesienia wirusa w życiu płodowym na dziecko, po porodzie otrzyma ono specjalną immunoglobulinę. Mając dodatni wynik Hbs, można karmić piersią. Antygen HBs dotyczy wirusowego zapalenia wątroby typu B a HCV to wirus typu C. Są to dwa różne wirusy.