Wynik biopsji guza tarczycy u 24-latki

Witam. Odebralam wczoraj wybij biopsji guza tarczycy. Chcialabym prisic co on oznacza i czy jest konieczna operacja. Treść białkowo-koloidowa, makrofagi iraz skupienia komórek nabłonka pęcherzyków tarczycy bez cech atypii. Przy zgodności danych klinicznych obraz cytologiczny odpowiada zmuanie łagodnej (struma nodosa). Wg klasyfikacji Bethesda: grupa II.

Aleksander Ropielewski

Tak jak napisano w opisie. W sytuacji gdy objawy pokrywają się z opisem badania - czyli podejrzenie wola tarczycy i nie ma wskazań do wycięcia wola, to możliwe i skuteczne jest leczenie zachowawcze.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski