Wynik biopsji prawego płata tarczycy

Witam. Dzisiaj odebrałam wynik biopsji prawego płata tarczycy.Do wizyty u lekarza mam jeszcze 2 tygodnie,a chciałabym wiedzieć czy mój przypadek da się wyleczyć bez operacji.Wynik:Rozmaz zawiera fragmenty tkanki włóknistej,pojedyncze komórki pęcherzykowate.W tle obecne liczne hemosyderynofagi i erytrocyty.Komórek nowotworowych nie znaleziono.Obraz odpowiada Pseudocystis haemorrhagica. Dodam,że guz (nie jestem dokładnie pewna) o wymiarach ok 12x23x62-wydaje mi się że coś ok tego i jest widoczny.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, występująca u Pani torbiel rzekoma krwotoczna tarczycy (pseudocystis haemorrhagica) jest dość częstą zmianą spotykaną w miąższu tarczycy. Spokojnie, torbiel nie jest guzem ani nowotworem. Jest to otorbiony twór. Leczeniem z wyboru jest usunięcie płata tarczycy zawierającego torbiel. Proszę skonsultować się endokrynologiem, który wskaże właściwe postępowanie lecznicze i udzieli szczegółowych informacji odnośnie ewentualnej operacji. Pozdrawiam.