Wynik CT kręgosłupa 49-latki
CT kręgosłupa LS. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów. Pogłebienie fizjologicznej lordozy lędżwiowej. Zwężenie przestrzeni m-kręgowej L5-S1 z objawem próżniowym. Centralna i obustronna przepuklina jądra miażdżystego. L5-S1 (ze zwapnieniami)-z kompresją worka oponowego i obustronną kompresją korzeni nerwowych.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.