Wynik cytologii w 18-tygodniu ciąży

Jestem w 18 tyg. Ciąży. Moja cytologia: ROZPOZNANIE WG SYSTEMU BETHESDA: IIIB HPV, HSIL, CIN II, A I, B III, C III, 1D. badania do centrum onkologi w Bydgoszczy, pobrano cytologie, wymaz na obecność DNA wirusa HPV( za miesiąc wyniki do odbioru) oraz koloposkopia, chce prosic o interpretacje jej wynikow: obraz satysfakcjonujący, Granica miedzynablonkowa widoczna OBJ. Chaddwicka (+); Ektopia gruczołowa z metaplazją plaskonablonkową; zbielenie nablonka po kw. Octowym; mozaika plaska.

Magdalena StusiĹska

Objaw Chaddwicka to objaw pojawiający się w ciąży. Nie jest to wynik prawidłowy, w rozmazie cytologicznym widoczne są nieprawidłowe komórki. Taki wynik wymaga dalszej dokładnej kontroli po otrzymaniu wyniku kolposkopii.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik cytologii wskazuje na obecność stanu przednowotorowego wysokiego stopnia. Konieczna jest pilna konsultacja z ginekologiem, celem wyboru odpowiedniej terapii. Pozdrawiam