Badanie cytologiczne w 8. tygodniu ciąży

Jestem w 8tyg. ciąży. Cytologia gr. 3 wg Pap. HSIL w rozmazie stwierdza się komórkowe zmiany śródnabłonkowe dużego stopnia CIN 2CIN3.Cechy infekcji HPV. Kolposkopia po kwasie octowym zbielenia na górnym brzegu z delikatnym punkcikowaniem i mozaiką. Zmiany wnikają do kanału. Kolposkopia niesatysfakcjonująca zmiany wskazują na cechy infekcji HPV i zmiany CIN o małym nasileniu. Pobranie wycików mam 28.11.16 więc wyniki w połowie grudnia.Czy diagnoza nie bedzie za póżno?Czy ciąża zostanie przerwana?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.