Wynik i interpretacje rezonansu magnetycznego kręgosłupa
witam prosze o interpretacje rezonansu : Badanie wykonano w sekwencjach TSE T1,T2 FFE, TSE T2 i STIR przeglądowe w płaszczyznach strzałkowych,czołowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 3 mm. Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego. Cechy częściowej dehydratacji krązków międzykręgowych w zbadanym odcinku kręgosłupa. W zbadanym odcinku kręgosłupa nie stwierdza się cech dokanałowej protruzji krążków międzykręgowych. Na poziomie C5-C6 widoczna jest wypukklina krążka międzykręgowe

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania może świadczyć o początku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.