Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik mono morfologii krwi

Witam serdecznie. Mój wynik mono w morfologii krwi wynosi 14%. Co oznacza wynik mono morfologii krwi? Z norm wyczytałam, że jest to wynik znacznie powyżej normy, co wzbudziło mój niepokój. Czy podwyższony wynik mono morfologii krwi może oznaczać jakieś poważne problemy ze zdrowiem? Powinnam udać się z tym do lekarza i jeśli tak to do jakiego? Wystarczy lekarz rodzinny czy to powinien być jakiś specjalista? Zaniepokoił mnie ten wynik mono morfologii krwi, nie wiem w sumie co o tym myśleć, a nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji. Czy mogę prosić o pomoc i interpretację wyniku? Swoją drogą słyszałam, że podwyższony wynik mono morfologii krwi często występuje u kobiet w ciąży. Czy jest możliwość, że mój wynik mono morfologii krwi oznacza, że jestem w ciąży? Czy to raczej jest zdecydowanie za daleko idąca interpretacja? Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pomoc.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Badania krwi - bilirubina

Sprawdź czym jest bilirubina! Czy masz ją w normie? Jakie są przyczyny jej wysokiego stężenia w organizmie? Dowiedz się szczegółów, ponieważ jej nadmiar może prowadzić do żółtaczki.

Lek. Bianka Małczuk
64 poziom zaufania

Witam. Mono, czyli monocyty to rodzaj białych krwinek występujących we krwi. Monocyty odgrywają rolę w odporności organizmu. W warunkach prawidłowych monocyty stanowią 3-8% wszystkich krwinek białych. Podwyższony poziom monocytów we krwi może mieć różne przyczyny: zakażenia bakteryjne, zakażenia wirusowe (m.in. mononukleoza zakaźna), zakażenia pierwotniakowe, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne. Podwyższony poziom monocytów może występować również w czasie zdrowienia po przebyciu ostrego zakażenia. W celu ustalenia przyczyny zalecam wizytę u lekarza rodzinnego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy