Wynik MR kręgosłupa 36-letniej osoby do interpretacji

Witam, proszę o pomoc w odczytaniu; badanie MR: lordoza szyjna spłycona, krązki m-k C3/4/5/6/z cechami częściowego. odwodnienia i o zachwanej wysokosci, drobne zmiany wytwórcze na tylno boczych krawędziach trzonów, drobne centralne wypulkiny krązków m-k na wys. C4/5 i C5/6 z mierną modelacją worka oponowego, dodam,że drętwieje mi lewa reka i lewa noga i pojawiający się ból szyjny, co bylo powodem wykonania MR, proszę o opienię

Aleksander Ropielewski

Zmiany obserwowane w badaniu MR odpowiadajądolegliwościom jakie Pani odczuwa. W pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację i ćwiczenia odciążające i wzmacniajace kręgosłup. W dalszej kolejności zastanowić się nad zabiegiem operacyjnym. Dokłądnie ocenić to można poocenie badania MR, a nie samego opisu.