Wynik MRI a zabieg operacyjny lub rehabilitacja
Witam czy dla takiego wyniku MRI konieczny będzie zabieg operacyjny czy wystarczy rehabilitacja? Przestrzeń międzykręgowa L4L5 dyskretnie przewężona w części przykanałowej, z niewielką dehydratacją krążka międzykręgowego oraz jego tylną wypukliną do około 5 mm. Zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych oraz znacznego stopnia pogrubienie więzadeł żółtych. Całość zmian w znacznym stopniu ogranicza światło kanału kręgowego, jego wymiar i wynosi około 7 mm, z stłoczeczeniem korzeni nerwowych

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Aby móc zastosować najbardziej odpowiednie leczenie konieczne jest wykonanie bezpośredniego badanie lekarskiego oraz łącznie przeanalizować wynik powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.